strategy@brandplans.lt+370 610 611 99 EN

Prekės ženklo registravimas

DĖMESIO: jau nuo 2019 m. mokestis patentų biurui augs:

 • Dabar: mokate 2 x 69 €, atmetus paraišką prarandate tik 69 €.
 • Nuo 2019 m.: mokate 180 €, atmetus paraišką prarandate visus 180 €.

Naujojo Prekių ženklų įstatymą, kuriame numatomi didesni mokesčiai, rasite čia.

Prekės ženklo registravimo paslaugos

Dažno verslo naudojami prekių ženklai teisiškai jiems nepriklauso. Tai reiškia, kad kažkas kitas, kad ir šiandien, gali imti ir užregistruoti jau kelis metus veiklą vykdantį prekės ženklą. Mes ne tik kuriame prekių ženklus, bet ir padedame juos apsaugoti. Kaip vyksta šis procesas?

Procesai

1. Jūs pateikiate informaciją apie prekės ženklą:

 • Pavadinimas ir logotipas, jei turite.
 • Prekės ar paslaugos, kurias ženklina prekės ženklas.
 • Teritorija, kurioje reikalinga apsauga.

2. Atliekame jūsų prekės ženklo analizę:

 • Nustatome, į kelias klases pagal Nicos klasifikaciją patenka prekės ar paslaugos, kurias ketinate registruoti.
 • Įvertiname sąsajas su jau registruotais prekių ženklais. Jei reikia, pateikiame rekomendacijas dėl galimo prekės ženklo modifikavimo siekiant geresnės apsaugos.

3. Pateikiame prekės ženklo registravimo paraišką.

Galutinę prekės ženklo registravimo darbų kainą lemia kategorijų, į kurias patenka registruojamo prekės ženklo produktai, skaičiaus pagal Nicos klasifikaciją, ir teritorija (LT, ES ar kita šalis). Rašykite strategy@brandplans.lt arba pildykite formą dešinėje.

Kainos iki 2018 gruodžio 31 d.

Registravimo Lietuvoje kaina

Registravimo ES kaina

Kitos šalys

LT 1 klasė Papildomos klasės
Mokestis už paraiškos padavimą Valstybiniam patentų biurui. 69 € 34 € už kiekvieną papildomą prekių ir (ar) paslaugų klasę.
Mokestis už prekės ženklo įregistravimą, paskelbimą ir registracijos liudijimo išdavimą Valstybiniam patentų biurui. 69 €
Mūsų paslaugos registruojant prekių ženklą LT. 160 € + PVM 20 € +PVM už kiekvieną papildomą klasę.

Registruojamas nacionalinis prekės ženklas. Apsauga suteikiama Lietuvos Respublikos teritorijoje.

ES 1 klasė Papildomos klasės
Mokestis už paraišką elektroniniu būdu ESINT 850 € 50 € už antrą prekių ir (ar) paslaugų klasę.

Po 150 € nuo trečios prekių ir (ar) paslaugų klasės.

Mūsų paslaugos registruojant prekių ženklą ES. 200 € + PVM 20 € + PVM už kiekvieną papildomą klasę.

Registruojamas Bendrijos prekės ženklas. Vienos paraiškos ES Intelektinės nuosavybės tarnybai (ESINT) pagrindu Jums bus suteikta apsauga visoje ES teritorijoje.

Tarptautinė prekės ženklo registracija: lietuviško arba ES prekių ženklo paraiškos pagrindu galima išplėsti prekių ženklo apsaugą į Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos (WIPO) valstybių narių teritorijas. Apsaugą prekės ženklas įgyja nurodytose teritorijose.

ES 1 klasė Papildomos klasės
Mokestis už tarptautinės paraiškos nagrinėjimą Valstybiniam patentų biurui. 57 € 28 € už kiekvieną papildomą prekių ir (ar) paslaugų klasę.
Mokestis WIPO:
Už nespalvoto ženklo registravimo paraišką. 653 Šveicarijos frankų už tris klases 100 Šveicarijos frankų už kiekvieną papildomą prekių ir (ar) paslaugų klasę nuo ketvirtos.
Už spalvoto ženklo registravimo paraišką. 903 Šveicarijos frankų už tris klases 100 Šveicarijos frankų už kiekvieną papildomą prekių ir (ar) paslaugų klasę nuo ketvirtos.
Kiekvienos valstybės, kurioje siekiama prekių ženklo registracijos valstybės rinkliava.
Jeigu valstybė, kurioje norima registruoti – ne Madrido protokolo narė – po 100 Šveicarijos frankų už kiekvieną tokią valstybę.
Mūsų paslaugos registruojant tarptautinį prekės ženklą. 350 € + PVM 20 € už kiekvieną papildomą klasę

Procedūros trukmė svyruoja priklausomai nuo kiekvienos valstybės, kurioje siekiama registracijos. Kitose valstybėse galima teikti paraiškas ir naudojantis tose valstybėse registruotų patentinių patikėtinių paslaugomis. Tačiau dažnai tai yra brangesnis ir ilgiau trunkantis procesas, kadangi atsiranda papildomi mokesčiai kiekvienos valstybės patentiniams patikėtiniams, vertimo kaštai ir t.t.

Išsamią informaciją apie prekių ženklų registravimo etapus rasite čia.

Kas gali būti registruojama prekės ženklu?

Prekių ženklai

Dažniausiai užduodami klausimai apie prekių ženklų registravimą

Kiek trunka registravimo procedūra Lietuvoje?

Procedūros trukmė svyruoja apie 12 mėn., tačiau pateikus paraišką jūsų prekės ženklui iš karto suteikiama laikinoji apsauga.

 • 1 mėn. – prekių ženklo paraiškos ekspertizė (ženklui suteikiama laikina teisinė apsauga).
 • Apie 6 mėn. – prekių ženklo ekspertizė. Jūsų prekės ženklas įrašomas į Prekių ženklų registrą. Šalia savo prekės ženklo, dešiniajame viršutiniame kampe, galite rašyti simbolį ™. Tai reiškia, kad vyksta ženklo registravimo procesas, kuriame jis turi prioritetą pagal paraiškos padavimo datą.
  Apie 2 mėn. nuo patvirtinimo, kad prekės ženklas gali būti registruojamas VPB: sumokamas mokestis už registraciją (69 eurai) ir prekės ženklas publikuojamas (paskelbiamas VPB biuletenyje).
 • Praėjus 3 mėn. nuo paskelbimo, jeigu negauta protestų – prekių ženklo registracijos liudijimo išdavimas. Turėdami liudijimą, galite naudoti simbolį ® (trade mark is registered).

Kiek trunka registravimo procedūra ES?

Procedūros trukmė svyruoja apie 6 mėn., tačiau pateikus paraišką jūsų prekės ženklui iš karto suteikiama laikinoji apsauga.

 • 1 mėn. – prekių ženklo paraiškos ekspertizė (ženklui suteikiama laikina teisinė apsauga);
 • apie 2 mėn. – prekių ženklo ekspertizė. Jūs šalia savo prekės ženklo, dešiniajame viršutiniame kampe, galite rašyti simbolį ™. Tai reiškia, kad vyksta ženklo registravimo procesas, kuriame jis turi prioritetą pagal paraiškos padavimo datą.
 • prekės ženklas publikuojamas (paskelbiamas ESINT biuletenyje);
 • 3 mėn. nuo paskelbimo, jeigu negauta protestų – prekių ženklas registruojamas ir išduodamas registracijos liudijimas. Turėdami liudijimą, galite naudoti simbolį ® (trade mark is registered).

Kieno vardu registruoti - įmonės ar fizinio asmens?

Jeigu turite verslo idėją, bet dar esate nepasirengę jos įgyvendinti, galite prekių ženklą registruoti savo kaip fizinio asmens vardu. Po įmonės įsteigimo galėsite arba perleisti jai šį prekių ženklą, arba suteikti įmonei licenciją naudoti prekių ženklą (licencinės sutartys turi būti registruotos VPB), o licencinį mokestį galite nustatyti pagal rinkos kainas. Toks įmonės jums mokamas mokestis bus laikomas leistinais atskaitymais (pelną mažinančiomis išlaidomis), o jūs turėsite susimokėti tik GPM (sodros įmokomis neapmokestinama).

Kiek laiko galioja registracija?

Prekių ženklo registracija galioja 10 metų nuo paraiškos pateikimo dienos. Šiam terminui pasibaigus, registracija gali būti pratęsta susimokėjus nustatyto dydžio mokestį. Pratęsimų skaičius neribojamas, taip pvz. Coca-Cola ženklas galioja jau daugiau negu 100 metų (o paties gėrimo receptas saugomas kaip komercinė paslaptis ir niekada nebuvo patentuotas ar kitaip paviešintas)

Reikalavimai logotipo failui

 • Jpeg.
 • Ne didesnis negu 2 MB.
 • Didžiausias paveikslėlio dydis: 17cm x 24cm arba 2008 x 2835 pikselių.
 • Minimali skiriamoji geba: 800 x 600 pikselių.
 • Maksimali: 300 DPI.
 • RGB spalvos tipas.

Ar verta registruoti prekės ženklą?

Sukūrus savo prekės ženklą, rekomenduojama jį registruoti:

 • Tai oficialus pripažinimas, kad prekių ženklas priklauso jums.
 • Turėsite galimybę uždrausti kitiems asmenims naudoti tokius pat ar panašius prekių ženklus, logotipus, kitus neregistruotus žymenis savo veikloje tokioms pat, panašioms ar susijusioms prekėms/paslaugoms ženklinti.

Prekių ženklas gali būti įregistruotas bet kada, t.y. nėra reikalavimo, kad jis būtų naujas. Jeigu jūsų biudžetas labai ribotas, galite atidėti prekių ženklo registraciją ateičiai. Visgi, kuo patrauklesnė idėja, tuo didesnė tikimybė, kad rinkoje pasirodys kopijų. Įvertinus jūsų įdėtas pastangas ir lėšas į prekių ženklo sukūrimą bei žinomumo didinimą, prekės ženklo registravimo kaštai bent jau Lietuvoje bus visiškai simboliniai. Todėl jeigu prekių ženklo registracija visose jūsų veiklos rinkose jums kol kas atrodo per didelė prabanga, rekomenduojame pateikti bent jau paraišką Lietuvoje pagrindinėms jūsų prekėms ir/ar paslaugoms. Taip turėsite tam tikrą užtikrintumą, kad galėsite apginti savo teises Lietuvos rinkoje atsiradus jūsų produkto kopijoms.
Plečiant veiklą rekomenduojame užsiregistruoti prekių ženklą tose rinkose, kuriose parduodamos jūsų prekės bei apsvarstyti registraciją tose, į kuriose numatoma plėtra.

Kada registruoti produkto dizainą?

Dizaino atžvilgiu dėl registracijos jūs turite apsispręsti praktiškai produkto kūrimo stadijoje. Kadangi dizaino registracija galima tik tuo atveju, jeigu dizainas yra naujas, t.y. per 6 mėn. nuo jo išleidimo į rinką ar kitokio išviešinimo. T.y. jeigu žurnale bus straipsnis apie jūsų naują produktą, kurio jūs dar neparduodate, 6 mėn. laikotarpis skaičiuosis vėliausiai nuo žurnalo publikavimo dienos. Teikiant paraišką registruoti dizainą galite pasirinkti jo publikavimo atidėjimą iki 30 mėn., jeigu nenorite, kad publikacija išeitų anksčiau, negu jūsų prekės pasieks rinką, tačiau apsaugos pradžia bus paraiškos pateikimo diena.

Susiję straipsniai

Kaip vyksta prekių ženklų registracija?

Prekinio ženklo kūrimas: logotipas – tik ledkalnio viršūnė

Lengva ir efektyvu: komunikacijos planas pagal pirkėjo kelią TAKAS