strategy@brandplans.lt+370 610 611 99 EN

Logotipo dizainas

21 Bir 2018

Apie ką galvoti, kai galvoji apie logotipą

/
Paskelbė

Žiūrint paprastai, logotipas yra simbolis, sudarytas iš teksto ir grafinio elemento, kuris padeda identifikuoti mums patinkančius prekės ženklus. Tačiau logotipas gali būti kur kas daugiau nei tai. Geras logotipas padeda klientams suprasti, kas jūs esate, ką jūs veikiate, ką vertinate. Tai gan didelė užduotis mažam paveikslėliui, todėl pažiūrėkime, į ką reikia atsižvelgti, kad išvengtumėte nesusipratimų.

1. Konkurentai

Pamatinė logotipo funkcija yra suteikti prekės ženklui unikalų ženklą, kuris išskiria jus iš visų kitų verslų. Tai ypatingai svarbu verslams, veikiantiems aktyvioje konkurencinėje aplinkoje. Todėl prieš pradedant logotipo dizaino darbus, gera mintis būtų išsinagrinėti, kaip komunikuoja konkurentai, ir išsigryninti savo pozicionavimą.

2. Įmonė

Geras logotipas suteikia vartotojui kertinę informaciją apie jūsų įmonę. Tai galėtų būti rinka, kurioje veikiate, paslauga, kurią teikiate, tikslinė auditorija, kuriai skirtas jūsų prekės ženklas, ir jūsų vertybės. Pavyzdžiui, prekės ženklas gali naudoti įjungimo mygtuko simbolį ir parodyti, kad jie veikia technologijų sektoriuje. Žalia spalva dažnai demonstruoja tvarumą ir draugiškumą gamtai. Išraiškingu šriftu dažnai stengiamasi parodyti, kad tai prabangos prekė. Tam, kad šias reikšmes užkoduotumėte logotipe, svarbu būti išsigryninus savo prekės ženklo identitetą ir komunikacijos toną.

3. Komunikacijos tonas

Pagal prekės ženklo srategiją, komunikacijos tonas atsako į klausimą, kokias emocijas nori sukelti prekės ženklas. Tam identifikuoti dažnai yra naudojamas klausimas apie tai, koks prekės ženklas būtų, jei jį įsivaizduotume kaip gyvūną, automobilį, filmą ar žmogų.

Kitas, kiek greitesnis būdas – apibrėžti konkrečių savybių skales.

Skalė turėtų kisti ir įtraukti svarbius prekės ženklo momentus. Skirtingose skalės pusėse turi atsirasti atvirkščios savybės, kurios neįmanomos vienu metu. Na, tarkim greitas ir lėtas vienu metu nebūsi. Ši skalė ypatingai svarbi dizaino vertinimo etape ir turėtų būti naudojama pasitikrinti ar turimas rezultatas sutampa su norimu.

4. Tendencijos

Dizainas, kaip ir dauguma kitų sričių, turi savo madas ir tendencijas. Sekti tendencijas yra aktualu kuriant į trumpą laikotarpį orientuotus dizainus, pavyzdžiui reklaminę kampaniją. Kuriant logotipą yra svarbu atsižvelgti, kaip jis atrodys po 10 ar 20 metų, ir kaip lengva bus jį derinti su greitai besikeičiančiomis dizaino stilistikomis. Vienintelis atvejis, kuomet galima būtų pateisinti labai madingo dizaino logotipą, tai kai iš anksto žinoma, kad tas logotipas bus reikalingas labai trumpą laiką, tarkim, jei prekės ženklo tikslas yra po kelių metų būti nupirktam ir suvalgytam didelės įmonės.

5. Įgyvendinimas

Apgalvojus logotipo tikslus ir kontekstus, lieka dar vienas svarbus klausimas: kaip visus šiuos aspektus materializuoti į konkretų logotipą. Čia yra galimi keli variantai: galima pirkti jau sukurtą logotipą, galima ieškoti laisvai samdomo dizainerio arba kreiptis į agentūrą. Visi šie variantai turi savų pliusų ir minusų. Pirkdami jau sukurtą logotipą jūs ir gausite tik sukurtą logotipą be jokių gairių, kur ir kaip jį naudoti, kokius šriftus naudoti šalia, ir net menkiausios korekcijas labai apsunkins. Dar vienas svarbus aspektas – tokį patį logotipą rizikuojate išvysti ant kito prekės ženklo, kuris išsirinko tokį pat simbolį. Renkantis tarp agentūros ir dizainerio pagrindinis skirtumas yra tas, kad agentūra dažnai turi ne vieną dizainerį, todėl gali taikliau parinkti žmogų, turintį jums tinkamą braižą, ir gali lanksčiau spręsti tuos retus atvejus, kai logotipas neatitinka lūkesčių. Už šias garantijas neretai tenka susimokėti brangiau.

Jei galvodami apie logotipą apmąstysite visus šiuos aspektus, logotipo kūrimas ir vertinimas pasidarys gerokai objektyvesnis ir labiau pagrįstas, nei gražu-negražu.

Jei visgi apie šiuos aspektus galvoti nenorite, apsilankykite čia.

Palikti atsiliepimą